Užpildykite užklausos formą

Palūkanų kompensavimas ir garantijos - dar didesnė parama ūkio subjektams

2020 m. Liepos 28 d.

KREDA unijų grupės narys Zanavykų bankelis kartu su UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondu didina teikiamą paramą ūkio subjektams, kompensuodamas palūkanas ir garantines įmokas.

Kokios palūkanų kompensavimo sąlygos ir kam galima kompensuoti palūkanas?

 

  • Kaimo vietovėje veikiantiems ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kompensuojamos už paskolas ir finansinės nuomos (lizingo) paslaugas investicijoms finansuoti, už paskolas trumpalaikiam ir biologiniam turtui įsigyti, darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams sumokėti,
  • Kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams), užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) prekyba (tiek pripažintoms žemės ūkio, tiek neturinčioms pripažinto statuso, kai veiklą vykdo ne ilgiau kaip 2 metus) kompensuojamos už paskolas ir finansinės nuomos (lizingo) paslaugas investicijoms finansuoti ir iš savo narių jų pagamintai žemės ūkio produkcijai supirkti,
  • kompensuojama: 100 proc. palūkanų, sumokėtų nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. ir 80 proc. palūkanų, sumokėtų nuo 2021 m. sausio 1 d.,
  • bendras palūkanų kompensavimo laikotarpis negali būti ilgesnis kaip 36 mėnesiai, skaičiuojant nuo paskolos ar lizingo sutarties pasirašymo dienos,
  • maksimali metinė palūkanų norma, nuo kurios skaičiuojama kompensacija – 8 proc.
  • imantys paskolas su garantija, kartu su Paraiška garantijai gauti, pateikia Paraišką dėl palūkanų kompensavimo. Jokių kitų papildomų dokumentų pateikti nereikia.

 

Palūkanų kompensavimas imantiems paskolas be garantijos

Nuo 2020 m. liepos 1 d. UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas administruoja palūkanų kompensavimą už paskolas ir lizingo paslaugas, suteiktas ir be UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantijos.

Norint gauti šią paramą, Žemės ūkio paskolų garantijų fondui reikalingi šie dokumentai:

Ūkio subjektas pateikia:

  • paraišką dėl palūkanų kompensavimo ir joje nurodytus dokumentus,
  • kredito sutarties kopiją (jei jos nepateikia kredito įstaiga).

Kredito įstaiga pateikia:

  • informaciją apie sumokėtas palūkanas.

 

Paraiškos formą ir kitą informaciją galima rasti Žemės ūkio paskolų garantijų fondo svetainėje internete www.garfondas.lt.

Domina papildoma informacija apie šios programos sąlygas? Kreipkitės FB žinute, telefonu +370 345 60448 arba el. paštu zanavykai@kreda.lt., o taip pat galite užpildyti Kontaktinę formą.

TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE SU MUMIS

Kontaktai
Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų naudojimu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti slapukų politika.