Užpildykite užklausos formą

Dirbantiems savarankiškai daugiau galimybių gauti paskolą būstui: KREDA atnaujino pajamų vertinimo metodiką

2021 m. Sausio 01 d.

Savarankiškai dirbančių žmonių pagal individualią veiklą, verslo liudijimą ar autorines sutartis Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį padvigubėjo, o šiuo metu tokių jau daugiau nei 260 tūkst. arba net 21 proc. Jie nuo dirbančiųjų pagal darbo sutartis dažniausiai skiriasi tik tuo, jog kiekvieną mėnesį gauna nevienodas pajamas. Tuo tarpu didieji rinkos skolintojai, skirtingai nei vietos bendruomenėse veikiančios kredito unijos, iki pat šiol tai vertina kaip tam tikrą trūkumą, kada tenka atlikti periodines įmokas.

„Pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis, savarankiškai dažniausiai dirba vairuotojai ir grožio paslaugų specialistai. Mūsų kredito unijoje laukiami visų specialybių atstovai. Į kiekvieną besikreipusįjį dėl būsto paskolos žiūrime individualiai, vertiname visus duomenis – kiek žmogus uždirbo, uždirba ir planuoja uždirbti. Mums svarbios ir rekomendacijos. Jei siekiantis paskolos gali įrodyti, kad sugebės grąžinti, jis neabejotinai sulauks mūsų teigiamo atsakymo“, – sako kredito unijos Zanavykų bankelis valdybos pirmininkė A. Pukinskienė.

Kirpėja iš Šakių gavo paskolą  kredito unijoje Zanavykų bankelis

Viena kredito unijos Zanavykų bankelis klienčių – Ineta iš Šakių – dirba kirpėja pagal verslo liudijimą. Apsilankiusi keliose finansų įstaigose moteris būsto įrengimo paskolą gavo KREDA grupei priklausančioje kredito unijoje. Šakių gyventoja jau prieš metus kreipėsi į šią uniją, tačiau tada persigalvojo ir paskolos neėmė. Dabar ji čia sugrįžo ir pabaigė tvarkyti paskolos dokumentus.

„Mano vyras dirba užsienyje, tačiau jo darbo stažas tik pusė metų, o aš dirbu su verslo liudijimu šešerius metus. Mes gavome būsto paskolą kredito unijoje su 5-ių procentų palūkanomis 5-eriems metams. Visas procesas užtruko neilgai, nes jau anksčiau buvo atliktas turto vertinimas. Užstatu tapo statomas namas, kuriam ir ėmėme paskolą“, – pasakoja Ineta.

Anot KREDA darbuotojų, imant paskolą šioje finansinių paslaugų įstaigoje, nebūtina įkeisti būsto, už kurį norima gauti kreditą. Garantu gali būti ir kitas turtas – butas, sodyba, žemės ūkio paskirties žemės sklypas ir kt.

Mažesniuose regionuose gauti paskolą padeda ir rekomendacijos

KREDA apima 11 kredito unijų visoje Lietuvoje. Jos visos veikia atskirai, kiekviena savo regione. Grupės finansinių paslaugų įstaigose svarstant, ar suteikti būsto paskolą ir kokiomis sąlygomis suteikti, atsižvelgiama į kiekvieną atvejį individualiai, nesivadovaujama vien bendra kredito unijų politika. Mažesniuose Lietuvos regionuose, kaip Šakių, Kupiškio ar Biržų, gyventojams tai didelis privalumas, nes kreipdamiesi dėl paskolos jie gali gauti rekomendacijų iš patikimų žmonių bei kalbėtis individualiai apie savo buvusias, esamas pajamas ir ateities planus.

Dirbantys pagal individualią veiklą ar verslo liudiją trumpiau nei 3-jus metus taip pat gali gauti kreditą būstui. Bendrosios sąlygos paskolai – kad asmuo savarankiškai dirbtų ne mažiau kaip 12 mėnesių. Asmens kreditingumas vertinamas skaičiuojant 6-12 mėnesių grynąjį pelną. Deklaruotos praėjusių metų pajamos turi sutapti su pirkimo/pardavimo žurnale nurodytomis pajamomis.

Savarankiškai dirbantiems žmonėms, kuriems aktuali būsto paskola, verta apsilankyti ir gauti pasiūlymą savo regiono KREDOS grupės kredito unijoje.

Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų naudojimu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti slapukų politika.