Užpildykite užklausos formą

Apyvartinė paskola žemės ūkiui dar paprastesnėmis sąlygomis ir be turto įkeitimo: palūkanų kompensacija 80 proc.

2021 m. Rugsėjo 01 d.

20200919 065552LR Žemės ūkio ministerijos duomenimis, žemės ūkio naudmenų augintojai per šių metų javapjūtę turėtų išlikti  optimistais. Nepaisant besikeičiančių orų, ne visuomet lepinančių gamtos sąlygų (ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje), grūdų kainos pasaulinėje rin­koje išlieka pakankamai aukštos. Nepaisant netgi to, jog augintojai savo aruoduose dar tebeturi 2020 metų derliaus likučių.

Tokia situacija daugeliui žemdirbių leidžia ne tik ramiau gyventi, bet ir drąsiau planuoti savo ateitį, naujas investicijas, savų ūkių plėtrą.

Žemdirbių optimizmui pavirsti realybe KREDA, kuriai Šakių rajone atstovauja kredito unija Zanavykų bankelis, siūlo dar vieną supaprastintą finansavimo galimybę  – apyvartinę paskolą dar paprastesnėmis sąlygomis ir be turto įkeitimo. Žemdirbystė pakankamai dinamiška veiklos sritis, kartais reikalaujanti finansinių resursų čia ir dabar. O nuimtas derlius ir geri jo rezultatai ne visuomet garantuoja žemdirbiui lėšas čia ir dabar, lėšos už realizuotą produkciją atkeliauja tik po tam tikro laiko. Todėl naujas Kredito unijos Zanavykų bankelis pasiūlymas – puikus įrankis savo planams realizuoti. Neapsikraunant nemažai laiko atimančiomis turto įkeitimo procedūromis ir žinant, kad net iki 80 proc. paimtos paskolos palūkanų bus kompensuotos.

Naujas instrumentas gamybos išlaidoms padengti – gerokai pigesnis

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas Ignas Jankauskas atkreipia dėmesį, jog apyvartinio kapitalo formavimas že­mės ūkio sektoriuje yra ne mažiau svarbus nei pelningumo valdymas, ypač tuo metu, kai brangsta žaliavos, gamybos prie­monės, didėja darbo užmokestis ir net ekstremalėja gamtinės sąlygos.

„Mažėjančio pelningumo fone brangūs prekiniai kreditai, su apribota galimybe prekiauti savo produkcija, kelia dar didesnę finansinę riziką. Kartais tenka spręsti situacijas, kai po prastesnių metų ūkininko pajamos yra mažesnės nei per metus pa­naudotas prekinis kreditas. Žemdirbiai privalo apsirūpinti apyvartinėmis lėšomis visų metų trukmės gamybos sezonui. Di­džioji dalis ūkių gamybos išlaidas finansuoja skolintais pinigais ir itin dažnai tai daro, naudodamiesi prekiniais kreditais. Ta­čiau tai kainuoja. Finansų specialistai skaičiuoja, kad kaina kartais gali siekti net iki 18 proc. metinių palūkanų. Tad KREDOS įmonių grupės ir ŽŪPGF naujoji priemonė, tikrai, daugeliui ūkių padės spręsti finansines problemas“, – teigia I. Jankauskas.

Pagrindinė KREDA ir ŽŪPGF naujos priemonės informacija:

  • Paskolos terminas – iki 3 metų, su galimybe pratęsti dar 3 metams.
  • Palūkanų kompensacija – 80 proc. (tik ūkio subjektams, susijusiems su žemės ūkio veikla)
  • Maksimali palūkanų norma kompensacijai – 4 proc.
  • Nuo COVID-19 nenukentėjusiems ūkio subjektams siūloma 80 proc. ŽŪPGF garantija nuo neatgautos kredito sumos ir dalies kredito vekselis.

Paslauga teikiama iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Pasak kredito unijos Zanavykų bankelis administracijos vadovės, bendras su ŽŪPGF sukurtas produktas labai palengvins dokumentų naštą ūkininkams ir pasitarnaus kaip puiki alternatyva prekybiniam kreditui, kurį siūlo grūdų, trąšų ir kuro tiekėjai.

Kredito suma

Kredito suma apskaičiuojama priklauso­mai nuo ūkio vykdomos apyvartos.

Kas gali gauti kreditą?

Ūkio subjektai, užsiimantys žemės ūkio veikla, kurių žemės ūkio valda yra įregistruota LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre:

  • Ūkininkų ūkiai;
  • Žemės ūkio bendrovės;
  • Kooperatinės bendrovės (kooperatyvai) – nustatyta tvarka pripažintos žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis (koo­peratyvais);
  • Kitos žemės ūkio veikla užsiimančios įmonės (UAB, MB ir pan.).

Kaip gauti kreditą?

Norintys pasinaudoti žemės ūkio apyvartinio kredito paslauga turi atitikti keliamas finansines sąlygas, pateikti kredito unijai Zanavykų bankelis bendrą su ŽŪPGF parengtą paraišką paskolai gauti bei kitus reikalingus dokumentus. Likęs procesas patikimas unijos darbuotojams.

 Norite sužinoti daugiau ir reikalinga konsultacija?

TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE SU MUMIS

Kontaktai